בדיקת אולטרסאונד של האשכים

צריכים תור דחוף לבדיקת אולטרסאונד של האשכים?

אצלנו במיטב מרכז מומחים
תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות
מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת
כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי
קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

Testicular Ultrasound

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

מהי בדיקת אולטרה סאונד של האשכים?

בדיקת אולטרסאונד US אשכים היא בדיקה לא פולשנית המאפשרת הדמיה של איברי הגוף הפנימיים ללא כל חשיפה לקרינה מייננת וללא כל חומר המוזרק לגוף. בדיקת האולטרסאונד בטוחה ולא מסוכנת. במהלך בדיקת האשכים מוצמד האולטרסאונד לאזור הנבדק לאחר מריחה של ג'ל. זרוע האולטרסאונד, שנקראת מתמר, משדרת גלים על קוליים על אזור הבדיקה וקולטת אותם בחזרה כשאלה חוזרים מרקמות הגוף, בעוד מטרת הג'ל היא לאפשר מגע מלא יותר של המכשיר עם העור, בצורה הנעימה יותר למטופל ומונעת חוסר נעימות.

הבדיקה שידועה גם בשם, Ultrasound Imaging of the Scrotum, מאפשרת לבדוק את האשכים ואת תקינותם וכן יודעת לאתר גושים, הפרעות בזרימת הדם וציסטות. הבדיקה היא מדויקת, זמינה ובטוחה לבירור בעיות שקשורות לאשכים ולפוריות הגבר. הפנייה לבדיקת US אשכים יכולה להסיר חששות או לאשר חשדות. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו עלולה להעיק על המטופל ולכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן קצר ומיידי תפחית את מידת הלחץ ותעזור גם למטופל להתמודד עם המצב וגם לרופא המאבחן להחליט בהקדם על המשך הטיפול.

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

הבדיקה קצרה ואי הנוחות אשר מורגשת לעיתים במהלך הבדיקה חולפת בסיומה. בתום הבדיקה, רופא מומחה יפענח את התוצאות וישלח אותן בתוך מספר ימים לרופא המטפל. לגבי משמעות התוצאות תוכל לשוחח עם הרופא המטפל שלך.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

בעזרת בדיקת אולטרסאונד של האשכים ניתן לאתר גידולים וציסטות אם ישנן או לאבחן את המקרים הבאים:

  • אשך תמיר.
  • בקע מפשעתי המוכר גם בשם קילה (Hernia).
  • בירור בנוגע לבעיות פוריות.
  • דלקות באשכים או במעטפת האשכים.
  • הערכת נזקים לאחר חבלה באשכים.
  • תסביב האשך (Testicular Torsion), מצב בו סיבוב של האשך מפריע לאספקת הדם לאשכים, דבר הגורם לכאבים חזקים ולנפיחות. במקרים כאלה יתכן ויידרש ניתוח על מנת להציל את האשך.
  • וריקוצלה (Varicocele) התפתחות ורידים נפוחים סביב האשך העלולים לגרום לבעיות אי פוריות.

US אשכים – בדיקה בטוחה, המספקת מידע חיוני ביותר לרופא המאבחן.

בדיקת US אשכים נעשית ללא קרינה ולכן היא בטוחה יותר מבדיקות אחרות. היא מספקת לרופא תמונת מצב של המתרחש בתוך הרקמות ומסייעת בקביעת המשך הטיפול בחולה. ביצוע בדיקה זו בזמן יכולה למנוע סיבוכים מיותרים הנגרמים מגילוי מאוחר של מחלות מסוימות ולכן מוטב להניח את הדעת בהקדם האפשרי. בדיקה זו אינה מצריכה נוכחות של חומרי ניגוד ואינה דורשת הכנות מיוחדות לפני.

 

הוראות הכנה מדויקות יינתנו בעת תיאום הבדיקה בהנחייתם של הצוותים המקצועיים של מיטב מרכז מומחים.

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים? אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.

במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי,
קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

Testicular US

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

הליך הסריקה באמצעות אולטרה סאונד מספק לרופא המאבחן הדמיה של המתרחש ברקמות ובאיברים הפנימיים ללא צורך בהליכים פולשניים ולכן אינה כרוכה בכאבים או שיקום לאחר הבדיקה. נוסף על היותה חלופה לשיטות פולשניות סריקה זו שונה גם בזכות העובדה שלא נעשה שימוש בקרינה מייננת על מנת לסרוק את פנים הגוף ולכן בדיקה זו נחשבת בטוחה יותר מצילומי רנטגן או סריקה באמצעות מכשיר ה-CT.  נוסף על היבטים כמו נוחות ובטיחות זוהי בדיקה אמינה המציגה תוצאות בזמן אמת ומאפשרת את אבחונם של מצבים קליניים רבים.

עיבוד ממוחשב של הנתונים מאפשר לקבל על צג תמונה של פנים האיבר שנבדק. באמצעות אולטרסאונד ניתן לבדוק לא רק את מבנה האיבר אלא גם את זרימת הדם בכלי הדם שמזינים אותו. התוצאות יתארו את המבנה האנטומי הנמצא בשק האשכים וממצאים חריגים במידה ואלה נמצאו. ממצאים כמו ציסטה או ספרמטוצלה לא ידרשו לרוב התייחסות מיוחדת. כמו גם ממצאים נוספים: נוזל בשק האשכים,  הידרוצלה, או הרחבת הוורידים באשך, וריקוצלה.

ממצאים שידרשו טיפול יכולים להיות בדמות גוש חשוד בשק האשכים. ממצאים חשודים יתוארו בתום הבדיקה בצורה מדויקת. נוסף על כך תעשה בנוסף, בדרך כלל, גם בדיקת דופלר אשר תסיע בהצגת  זרימת הדם בכלי הדם המזינים את האשך. גם גושים בשק האשכים ייבדקו לרוב בשיטה הזאת כדי לסייע לאבחנה. 

גלי האולטרה סאונד משמשים בבדיקה זו כמו בסונר של כלים ימיים הסורקים את המרחב תחתם, גלים אלו מוחזרים מהרקמות השונות באזור הנבדק ונקלטים באמצעות סורק הנקרא מתמר. תפקיד המתמר הוא להעביר את המידע למחשבץ בעזרת הבדיקה ובעזרת תוכנה מיוחדת ניתן לייצר הדמיה של המתרחש בתוך האזור הנסרק. נוסף על מבנה האיברים והרקמות הפנימיות ניתן גם לקבל תמונת מצב של מערכת כלי הדם ולהסיק מסקנות במקרה הצורך הנוגעות לאספקת הדם לאיברים שונים או לגידולים אם ישנם.

Call Now Button