בדיקת אולטרסאונד צוואר

צריכים תור דחוף
לבדיקת אולטרסאונד צוואר?

אצלנו במיטב מרכז מומחים
תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות
מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת
כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי
קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

Neck US

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

מהי בדיקת אולטרה סאונד של בלוטות התריס/הצוואר?

הפנייה לבדיקת אולטרסאונד, US, בלוטות התריס / צוואר עלולה באופן טבעי להיות מלווה בלחצים נפשיים ובדאגות ולכן מדובר אמצעי אבחוני חשוב המשמש לאבחון מגוון רחב של מחלות. 

 

המתנה ממושכת לבדיקה זו עלולה להוסיף למצוקת המטופל ולכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של פחות מ-72 שעות תפחית את מידת הלחץ ותעזור גם למטופל וגם לרופא המאבחן להתמודד עם המצב. 

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

אולטרסאונד של בלוטות התריס/הצוואר הינה בדיקת דימות באמצעות גלים על קוליים Ultra  Sonic Waves , בדיקה זו נעשית לשם זיהוי ואבחון של מחלות וגידולים באברים והרקמות השונות באזור הצוואר או בבלוטות התריס. 

 

בבדיקה זו מייצר המחשב הדמיה של האיברים והרקמות הפנימיות באמצעות סריקה של גלי קול בתדרים גבוהים מאוד, גלים על קוליים אשר האוזן האנושית אינה מסוגלת לשמוע. כאשר גלים אלו מוחזרים מהאזור הנסרק הם נקלטים באמצעות מכשיר הנקרא מתמר, המתמר יכול לזהות את צורתם ומרחקם של העצמים מהם חזרו גלים אלה. 

 

מחשב המצויד בתוכנה מיוחדת יכול לתרגם את המידע המתקבל מהמתמר לתמונות ומהם ליצור הדמית תלת ממד של הנעשה בתוך הגוף. בנוסף על זיהוי נגעים שונים בבלוטת המגן (תירואיד) ויותרת בלוטת המגן (פרתירואיד), הבדיקה יכולה לזהות משקעים וחסמים בעורק התרדמני ,Carotid Artery,  ולהתריע לפני אירוע מוחי. הבדיקה מוכרת גם בשם, אולטרסאונד צוואר רקמות רכות ובלוטות הצוואר.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

ניתן לזהות באמצעות בדיקה מסוג US בצוואר מגוון רחב של נגעים ובהם:

  • אבחון גורמים למחלות בבלוטת התריס (Thyroid) ויותרת בלוטת התריס (Parathyroid).
  • הערכת גידולים בבלוטת התריס ויותרת בלוטת התריס.
  • עורק התרדמה הצווארי (קרוטיד), תפקידו של עורק זה הוא הספקת דם למוח באמצעותו מקבל המוח חמצן הדרוש לתפקודו. להפרעה בהספקת הדם למוח עלולות להיות השלכות חמורות כמו אירוע מוחי. מסיבה זאת חשוב לאתר חסימות ותהליכים טרשתיים בטרם יגרמו לנזקים חמורים ובלתי הפיכים. בבדיקת US ניתן לאתר בעיות מסוג זה ולקבוע המשך טיפול ראוי.
  • גידולים שפירים או ממאירים אשר עשויים להתפתח באזור הצוואר והלסת.

בדיקה בטוחה, מספקת מידע חיוני לרופא המאבחן

הדמיה באמצעות גלים על קוליים או אולטרסאונד נעשית בעזרת סריקה של אזור הצוואר וזאת ללא צורך בקרינת מייננת כמו בצילום רנטגן או בסריקת CT. נוסף על היותה של הבדיקה אמינה ובטוחה היא גם אינה פולשנית ואינה כרוכה בכאב או באי נעימות כלשהי לנבדקים. משך הבדיקה קצר יחסית והבדיקה אינה דורשת הכנות מיוחדות. לשם בדיקה מסוג זה אין צורך בחומר ניגוד כלשהו ולכן היא מתאימה גם לבעלי רגישויות לחומרים אלו.

הגעה לבדיקה:

רצוי להגיע בבגדים נוחים ומומלץ להימנע מלבוש המכיל מתכות כמו כפתורים ממתכת, רוכסנים וכדומה. כדאי לקחת בחשבון אפשרות שיהיה צורך להסיר אביזרים הכוללים מתכת או תכשיטים לפני הבדיקה. הוראות הכנה מדויקות יינתנו בעת תיאום הבדיקה, בהנחיית הצוותים המקצועיים של מיטב מרכז מומחים. 

הבדיקה הראשונית לתסמינים מסוג זה תכלול בדיקת דם ובדיקת חישה בה הרופא ימשש את הנקודה בה נמצאות בלוטות התריס/הצוואר על מנת להבחין בגושים או גודל לא סביר של הבלוטה. בשלב הבא ניתן לבצע סריקת אולטרה סאונד בבלוטת התריס ובאמצעות הבדיקה לאשר ולבטל חשדות.

הוראות הכנה מדויקות יינתנו בעת תיאום הבדיקה, בהנחיית הצוותים המקצועיים של מיטב מרכז מומחים.

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים? אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.

במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי, קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

Neck Ultrasound

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

בבדיקת האולטרסאונד של בלוטות התריס/הצוואר נסרקות כל הבלוטות באזור הצוואר: בלוטת המגן (תירואיד), בלוטת הפרוטיס (בלוטת רוק), בלוטת הרוק הסובמנדיבולרית, בלוטות הלימפה בצוואר, כלי הדם הגדולים של הצוואר וכן השרירים והרקמות הרכות השטחיות של הצוואר בחיפוש אחרי גושים בבלוטת המגן או בבלוטות הרוק, דלקות בבלוטות הללו.

בלוטת התריס או בלוטת המגן, Thyroid, הינה בלוטה הממוקמת בבסיס הצוואר ותפקידה הוא ויסות קצב חילוף החומרים בגוף, ויסות זה נעשה באמצעות הפרשת ההורמון תירוקסין. כאשר בבלוטה חלים כשלים תפקודיים חילוף החומרים עלול להפוך לא סדיר. תסמינים של פעילות לא תקינה בבלוטת התריס עשויים לכלול: מקרים של תת פעילות בבלוטת התריס, Hypothyroidism, עשויים להיות מלווים במספר תסמינים כגון השמנת יתר, רגישות לקור או תשישות העשויים להצביע על בעיה זו. מקרים של פעילות יתר בבלוטת התריס ,Hyperthyroidism, בהם ישנו עודף של ההורמונים T3/T4 עשויים להיות מלווים תחושות של רעד, עצבנות יתר, דפיקות לב מהירות או ירידה במשקל.

תפקידו של עורק זה הוא הספקת דם למוח באמצעותו מקבל המוח חמצן הדרוש לתפקודו. להפרעה בהספקת הדם למוח עלולות להיות השלכות חמורות כמו לדוגמה אירוע מוחי. מסיבה זאת חשוב לאתר חסימות ותהליכים טרשתיים בטרם יגרמו לנזקים חמורים ובלתי הפיכים. בבדיקת US ניתן לאתר בעיות מסוג זה ולקבוע המשך טיפול ראוי.

  • גושים או ציסטות בבלוטת התריס.
  • גידולים שפירים בבלוטת התריס.
  • גידולים סרטניים בבלוטת התריס.
  • ניתן לאתר גורמים בקרבת בלוטת התריס היכולים להפריע את פעילותה התקינה.
Call Now Button