MRI מוח וראש

מהי בדיקת MRI מוח וראש?

צריכים תור דחוף לבדיקת MRI ראש ומוח?

אצלנו במיטב מרכז מומחים תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת
כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

בדיקת MRI מוח וראש (נוירורדיולוגיה אבחנתית)

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

בדיקת MRI ראש או מוח מוכרת גם כבדיקת נוירורדיולוגיה אבחנתית, הינה בדיקה בטוחה ולא פולשנית המסייעת באבחון מצבים רפואיים. הפנייה לבדיקת MRI ראש ומוח עלולה באופן טבעי להיות מלווה בלחצים נפשיים. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו יכולה להוסיף למצוקת המטופל וללחץ מיותר, לכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של 24-72 שעות תפחית את מידת הלחץ ותעזור גם למטופל וגם למטפל להתמודד עם המצב.

MRI הינה בדיקת הדמיה באמצעות תהודה מגנטית ומהווה כלי חשוב באבחון מגוון רחב של מצבים רפואיים, החל ממומים מולדים וכלה בשנויים ברקמות כמו מחלות מטבוליות וכן גם גידולים מסוגים שונים במידה ועולה החשש להם

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

בדיקה באמצעות MRI ראש ומח תשמש את הרופא המטפל לשם אבחון או וידוא חששות, במקרים הבאים:

 • חשד לגידול במח, זהו מקרה שכיח ביותר בו תשמש הבדיקה כלי לשם אבחון מקדים או לשם מעקב אחר גידולים שקיומם ידוע כבר לרופא המטפל.
 • במקרים של שבץ יכולה בדיקה זו להעלות ממצאים ולספק מידע על מצב הרקמות לאחר האירוע.
 • הידרוצפלוס, או מימת ראש זהו מצב של הצטברות נוזלים בחלל המח. הנוזל המוחי שדרתי CSF שממלא את כל החללים בתוך המח עצמו ובין המח לגולגולת עלול להצטבר במקרים בהם ישנה הפרעה בניקוז הנוזל וסילוקו או כאשר קצב ייצור הנוזל מוגבר. הדמיה מסוג MRI תהיה חיונית ביותר גם לאבחון הבעיה וגם לאיתור הגורמים למחלה.
 • אדנומה סוג של גידול שפיר בעל מבנה בלוטי . אדנומה עלולה ליצור לחץ על רקמות כמו ההיפופיזה (בלוטת יותרת המח) ולהשפיע על תפקוד הבלוטה. לעיתים עלול גידול מסוג זה לעבור התמרה ממאירה ולהפוך לגידול סרטני. אבחון בשלבים המוקדמים יכול לעזור בפתרון הבעיה ובמניעת התפתחות לא רצויה של הגידול.
 • אפילפסיה (כפיון), המוכרת בשם "מחלת הנפילה", מצב של ריבוי פעילות חריג בתאי העצב. מתבטאת בין היתר בהתקפי פרכוסים, התקפים אלו יכולים להיות קצרים או ארוכים ולהיגרם כתוצאה מגירוי מסוים אוו ללא סיבה מסוימת. הגורמים למחלה מגוונים מאוד ויכולים להיות גנטיים או סביבתיים.
 • ירידה או פגיעה בשמיעה שמקורה עצבי. בדיקת ה- MRI ראש ומח יכולה להתמקד בעצבי השמיעה ולספק לרופא המאבחן תמונת מצב שתסייע לו בהתאמת הטיפול.
 • מומים עדינים במח בהם נדרשת הערכה לקראת ניתוח, תספק לרופא המנתח הדמיה של המצב העדכני ברקמה אותה ינתח.

בדיקה בטוחה, מספקת מידע חיוני לרופא ולמטופל

בדיקת ה MRI – או Magnetic Resonance Imaging היא בדיקת הדמיה באמצעות תהודה מגנטית, שלא נעשה בה שימוש בקרינה מייננת ולכן היא

בטוחה יותר מבדיקות אחרות. היא מספקת לרופא מידע חיוני על המצב בתוך הרקמות ומסייעת בקביעת המשך הטיפול בחולה.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

לביצוע בדיקה מסוג MRI ראש ומח נדרשת הכנה, מה כדאי לדעת:

 • צום – רצוי בטרם הבדיקה ליצור קשר ולברר עם המכון המבצע של הבדיקה האם יש צורך בצום של מספר שעות. בהרבה מיקרים לא נדרש צום שכזה אך רצוי לוודא.
 • בגדים – ההדמיה מבוססת על תהודה מגנטית, לכן יש צורך להימנע מלבוש שיש בו מתכות לדוגמא ג'ינסים עם ניטים וכפתורי מתכת אסורים, כמו כן סיכות מתכת לשיער או כל אביזר מתכתי אסור.
 • בנוסף להרחקת מתכות מהלבוש ומהאביזרים, יש לעדכן את הצוות הרפואי בדבר המצאות של גורמים מתכתיים בתוך הגוף, מקרים של רסיסים, קוצבי לב, תומכנים (סטנט בלעז) שהוחדרו בהליך של צנתור, וכן יש ליידע את הצוות על שתלים גם מסוג לא מתכתי.
 • חולים הסובלים מפחד ממקומות סגורים (קלסטרופוביה) יכולים ליטול כדורי הרגעה כשעה לפני הבדיקה, כמובן בהתייעצות עם הרופא.
 • חומר ניגוד – לעתים נעשה בבדיקה זו שימוש בחומר הניגוד גדוליניום. זהו חומר ניגוד מתכתי בעל תכונות מגנטיות המאפשר הדמיה יעילה יותר של כלי הדם ומגביר את איכות הסריקה. שלא כמו בחומרי ניגוד אחרים המבוססים על יוד, גדוליניום כמעט שאינו גורם לתגובות אלרגיות או לתופעות לוואי. במקרים של אי-ספיקת כליות מתקדמת יש להימנע משימוש בחומר ניגוד.
 • נשים בהריון צריכות להודיע לרופא ולטכנאי הבדיקה על ההיריון.

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים?
אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת,
תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה,
ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.

במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות,
מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי,
קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים
הטובים ביותר בישראל
ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

MRI מוח וראש

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

פענוח תוצאות MRI מוח:

עם קבלת התוצאות יעביר רופא מומחה מטעמנו את התוצאות לרופא המטפל ולכן חשוב בסיום הבדיקה להמשיך את ההתייעצות וההליך אל מול הרופא שהפנה לmri וזאת כדי שהרופא יאבחן אם בדיקת MRI מוח תקינה או שבדיקת ה-MRI מוח לא תקינה.

Call Now Button