בדיקת אולטרסאונד שד

צריכה תור דחוף
לבדיקת אולטרסאונד שד?

אצלנו במיטב מרכז מומחים תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי
קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

Breast Ultrasound
להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו

03-7724223

מהי בדיקת אולטרה סאונד שד?

הפנייה לבדיקת אולטרסאונד, US, של השד יכולה לאשר או לשלול חששות שבוודאי היית שמחה לשים מאחורייך. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו יכולה להוסיף למצוקתך ולכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של עד 72 שעות תפחית את מידת הלחץ ותסייע גם לך המטופלת המודאגת וגם לתהליך האבחון עצמו.

 

Ultrasound או US הינה שיטת הדמיה נפוצה מאוד בעולם הרפואה המודרנית בעיקר בזכות היותה בדיקה בטוחה אשר לא נעשה בה שימוש בקרינה מייננת כמו בצילומי רנטגן אוCT וללא צורך בחומרי ניגוד. השיטה מבוססת על יצירת תמונה תלת ממדית באמצעות מחשב אשר מתרגם את גלי הקול המוחזרים מאיברים ורקמות פנימיות בהן נתקלו בתהליך הסריקה.

 

האולטרה סאונד עובד על גלים על קוליים שהם גלי קול בתדרים גבוהים אשר האוזן האנושית אינה מסוגלת להבחין בהם, לכן יש צורך בסורק הנקרא מתמר ותפקידו לכלול את הגלים העל קוליים ולהעביר את המידע למחשב שיוצר את ההדמיה. ההליך מהיר מאוד והבדיקה אינה אורכת זמן רב.

מעל
5,000

מטופלות

השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

כיצד מבצעים את בדיקת האולטרסאונד US שד?

בדיקת השד באולטרסאונד,US, מוכרת לעיתים גם בשם בדיקת ממוגרפיה ודימות, נעשית בהתאם להפניית רופא כמשלימה לבדיקת ממוגרפיה במידה וזו העלתה חשד הדורש בירור נוסף. במהלך הבדיקה מכשיר האולטרסאונד US יוצר תמונות של השד באמצעות גלי קול. חשוב לציין כי הבדיקה לא פולשנית ואינה מסוכנת.

 

בדיקת השד מבוצעת באמצעות הסריקה העל קולית במצב של שכיבה. על אזור השד נמרח ג'ל. הבודק עלול לבקש במהלך הבדיקה מהמטופלת לשנות תנוחה מידי פעם וזאת על מנת לסרוק את כל האזור מכל הזוויות ולוודא כי התוצאות יהיו מדויקות. הבדיקה לא מכאיבה, לכל היותר תיתכן תחושת אי נוחות קלה במהלכה. חלק מהמטופלות עלולות להרגיש מעט אי נעימות אך אי נעימות זו תחלוף בסיום הבדיקה ולא צפויות תופעות לוואי בסיום הבדיקה. חשוב לציין כי הבדיקה לא דורשת מנוחה מסויימת וניתן לחזור לשגרה בסיומה.

 

אולטרסאונד US שד בהיריון ובהנקה:

חשוב לציין כי מכיוון שהבדיקה מתבצעת ללא קרינה מייננת היא קריטית וחשובה במידה וקיים חשש וממצאים הדורשים הבהרה מבדיקות קודמות, אין שום מניעה לבצע את בדיקת האולטרסאונד שד בהיריון או בעת הנקה. הבדיקה בטוחה גם לאם וגם לעובר. כמו כן, מכיוון שבמידה של חשד סביר לממצא חשוד חשוב לאתר אותו בזמן, אסור לדחות את הבדיקה ולחכות ללידה אלא לבצע אותה עם הימצאותו של ממצא ועם הפניית הרופא.


אל תדחו את בדיקת האולטרסאונד US שד – זו בדיקה מצילה חיים!


ישנן מספר סיבות לביצוע סריקה של השד באמצעות אולטרסאונד:

  • במקרה שיש למטופלת צורך בביופסיה של ממצא אשר התגלה בבדיקה אחרת, ניתן להנחות את הליך נטילת המדגם לשם הביופסיה לנקודה מדויקת באמצעות הדמיית אולטרסאונד.
  • כאשר ישנן הפרשות בלתי מוסברות מהפטמות.

באמצעות בדיקת האולטרסאונד ניתן לבצע בירור מעמיק ולעמוד על טיבם של ממצאים לא תקינים אשר התגלו בבדיקות אחרות כמו ממוגרפיה או על ידי חישה. הבדיקה בטוחה, מספקת מידע חיוני לרופא ולמטופלת.

 

לבדיקת אולטרסאונד שד באופן פרטי יתרונות רבים:

בדיקת US או הדמיה באמצעות גלים על קוליים היא בדיקת הדמיה בטוחה, אשר אינה חושפת את המטופלת לקרינה מייננת מסוכנת ולכן היא בטוחה יותר מבדיקות אחרות. הבדיקה לא פולשנית ואינה כרוכה בכאב. הבדיקה מהירה ולא כרוכה בהרדמה או אי נוחות לאורך זמן ויכולה להציל חיים באיתור מהיר של בעיות שונות בצורה מדויקת, כמו: גידולים שפירים ולא שפירים.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו

03-7724223

הגעה והכנה לבדיקת אולטרסאונד שד:

רצוי להגיע לבדיקה בלבוש נוח, להימנע מבגדים שיש בהם מתכות כמו רוכסנים או כפתורי מתכת, יש לקחת בחשבון שלפני בדיקת אולטרסאונד השד ייתכן ויהיה צורך להסיר תכשיטים או אביזרים מתכתיים כמו סיכות מפלג הגוף העליון. הוראות הכנה מדויקות יינתנו לכן בעת תיאום הבדיקה, בהנחיית הצוותים המקצועיים של מיטב. צוות מקצועי של מומחים יסייע וילווה אתכם לאורך כל התהליך.
אולטרסאונד,US, שד ממצאים:
רופא מומחה יפענח את התוצאות וישלח אותן תוך מספר ימים לרופא המטפל שהפנה אותך לבצע את הבדיקה. חשוב מאוד לחזור בסיום הבדיקה ועם תוצאותיה אל הרופא המטפל כדי לשוחח עימו על התוצאות שהתקבלו.

 

תוצאות בדיקה של אולטרסאונד, US, שד:

בבדיקה תקינה של אולטרסאונד נראה רקמת שד אחידה, ללא מוקדים שעלולים להצביע על גידול. אולם חשוב לא לדאוג ולדעת כי לעיתים תוצאות לא תקינות בבדיקה של אולטרסאונד השד מעידות על גידולים שפירים ולא סרטניים כגון: ציסטות, פיברואדנומות ולימפות. כמו כן, בבדיקה ניתן גם לאבחן גושים סרטניים.

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים?
אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.

במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי, קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

Breast US
להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו

03-7724223
Call Now Button