מהי בדיקת MRI הערמונית?

בדיקת MRI ערמונית הינה בדיקה המבוצעת באמצעות אמצעי הדמיה המאפשר בעזרת גלים לא מזיקים ללא קרינה מייננת לקבל תמונה רחבה של הערמונית. בעוד בדיקות אחרות כמו בדיקת האולטרסאונד US של הערמונית מוגבלת בגילוי הממצאים, הבדיקה מספקת תמונה ברורה לגבי מצב המטופל.

MRI הינה בדיקת הדמיה באמצעות תהודה מגנטית ומהווה כלי חשוב באבחון מגוון רחב של מצבים רפואיים כמו ערמונית מוגדלת או גידולים העלולים להצביע על סרטן הערמונית. כדי לאתר ממצאים במערכת השתן והכליות תבוצע בדיקת MRI ייעודית. הפנייה לבדיקת MRI ערמונית עלולה באופן טבעי להיות מלווה בלחצים נפשיים. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו יכולה להוסיף למצוקת המטופל וללחץ מיותר, לכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של 24-72 שעות תפחית את מידת הלחץ ותעזור גם למטופל וגם למטפל להתמודד עם המצב.

בשנים האחרונות סרטן הערמונית הפך לסרטן השכיח ביותר בקרב גברים, שיטת האבחון המסורתית התבססה בעבר על בדיקת PSA בדם וביופסיה תחת בדיקת אולטרסאונד US, אולם שיטות אלה לא תמיד ידעו לתת לרופא המטפל תמונה ברורה על קצב התקדמות הסרטן במטופל. בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה הפכה הבדיקה לכלי המרכזי לגילוי ובדיקה של סרטן הערמונית. הבדיקה העלתה משמעותית את היכולת של הרופא המטפל לזהות נגעים סרטניים חשודים ולסייע באופן מהיר ומדויק בטיפול במחלה.

צריכים תור דחוף לבדיקת MRI הערמונית?

אצלנו במיטב מרכז מומחים תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

 
MRI joints

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

בדיקת MRI ערמונית באופן פרטי

מטופלים רבים מופנים על ידי הרופא המטפל לבדיקת MRI הערמונית לאחר אבחנה של סרטן הערמונית ולפני ניתוח. לכן ניתן לקבל אישור לביצוע הבדיקה לפני ביופסיה חוזרת, זאת במידה והמטופל ביצע בעבר בדיקת ביופסיה שיצאה שלילית.

בדיקת MRI הערמונית יכולה להראות התקדמות או נסיגה במחלות מקומיות או להצביע על ממצאים של גרורות בעצמות האגן.

במקרה של חשש או חשד אין סיבה להיכנס ללחץ והיסטריה, ניתן בקלות לקבוע תור לבדיקת MRI הערמונית תוך 24-72 שעות, בהתחייבות לקבלת תוצאות בצורה המהירה והמקצועית ביותר!

בדיקת MRI הערמונית היא בדיקה בטוחה, המספקת מידע חיוני לרופא ולמטופל

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

כדאי לדעת לפני הבדיקה

בדיקת MRI הערמונית נועדה למקרים הבאים:
מטופלים עם חשד סביר לסרטן הערמונית
מטופלים שבדיקות ה-PSA בדם שלהם לא תקינות אולם הביופסיה שלהם שלילית
חולים עם סרטן ערמונית לצורך קביעת התקדמות המחלה וזאת כדי להתאים להם את הטיפול הנדרש בהתאם להתקדמות המחלה
מטופלים עם רקע של סרטן ערמונית בעבר

בדיקת MRI הערמונית מבוצעת כשהנבדק שוכב על גבו וללא הרדמה. הבדיקה עלולה להיות מעט לא נעימה לחלק מהמטופלים אולם הצוות המקצועי והרופא המומחה מטעמנו נמצאים לאורך כל התהליך לצדכם ומנסים להקל על אי הנעימות הרגעית. במהלך הבדיקה מוזרק לווריד חומר ניגוד. חשוב לציין כי רוב בדיקות MRI הערמונית מתבצעות כשהמכשיר בעוצמת טסלה 3 המקל על תחושות המטופל בעת הבדיקה.

בדיקת ה-MRI הינה בדיקת דימות תהודה מגנטית, Magnetic Resonance Imaging. בדיקה לא פולשנית, ללא הרדמה והכי חשוב ללא כל קרינה מסוכנת. הבדיקה מראה את התמונה הברורה ביותר של מצב רקמות האיבר של המטופל וזה מאפשר לרופא המומחה לראות תמונה ברורה של מצב האיבר ובכך לסייע לרופא המטפל ללוות את המטופל לטיפול הנכון ביותר ביחס למצבו, בהתאם לממצאים שעולים בבדיקה.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

במהלך בדיקת MRI הערמונית

צום – במקרים רבים לא תדרשו לצום לפני הבדיקה אך מכיוון שישנם מקרים בהם יש צורך בצום שכזה, מומלץ ליצור קשר עם המכון בו תתבצע הבדיקה ולברר.

ביגוד –תהודה מגנטית מתאפשרת על ידי שימוש במגנט רב עוצמה. לכן יש צורך להימנע מלבוש שיש בו מתכות כמו רוכסנים וכפתורי מתכת, כמו כן סיכות מתכת לשיער, פירסינג או כל אביזר מתכתי אסור.
בנוסף להרחקת מתכות מהלבוש ומהאביזרים, יש לעדכן את הצוות הרפואי בדבר המצאות של גורמים מתכתיים בתוך הגוף כגון: רסיסים, קוצבי לב, תומכנים (סטנט בלעז) שהוחדרו בהליך של צנתור, וכן יש ליידע את הצוות על שתלים גם מסוג לא מתכתי.

אם הנכם סובלים מפחד ממקומות סגורים (קלסטרופוביה) תוכלו לאחר התייעצות עם הרופא המטפל ליטול כדור להפחתת הלחץ וכן להסתייע בצוות שלנו לצורך הרגעה.

פענוח ותוצאות MRI ערמונית

את פענוח בדיקת MRI ערמונית ואת תוצאות בדיקת MRI ערמונית, יעביר רופא מטעמנו אל הרופא המטפל שהפנה אותך לבדיקה. חשוב להמשיך בסיום הבדיקה את ההליך אל מול הרופא המטפל וזאת כדי שהוא יוכל לאבחן אם בדיקת MRI הערמונית תקינה או לא תקינה ולשוחח איתו על המשך הטיפול במידה והתגלו ממצאים הדורשים טיפול.

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים?

יש לכם שאלות על בדיקת MRI ערמונית פרטית?

אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום. במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי, קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

Magnetic Resonance Imaging (MRI) of the Bones, Joints

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

Call Now Button