בדיקת PSMA CT-PET

צריכים תור דחוף לבדיקת PSMA CT-PET?

אצלנו במיטב מרכז מומחים תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעותמרגע הזמנת התור. מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.
MRI joints 
להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו 037724223

מהי בדיקת PSMA CT-PET?

בדיקת PSMA PET/CT המכונה גם PSMA PET Scan היא בדיקת הדמיה מסוג PET/CT המיועדת באופן ספציפי לגילוי סרטן הערמונית. סרטן הערמונית הוא סרטן נפוץ מאוד בקרב גברים, בעיקר מעל גיל 50, והוא מהווה את אחד מגורמי המוות העיקריים בקרב גברים. עם זאת, סוג סרטן זה ניתן לשליטה וטיפול כאשר מגלים אותו מספיק מוקדם וכאשר יודעים להצביע על מיקומו. בשנים האחרונות חלה התפתחות משמעותית בתחום הגילוי המוקדם של סרטן הערמונית, אשר הובילה לפיתוח בדיקת ה- PSMA CT-PET. בדיקת ההדמיה החדשנית מאפשרת לזהות ולאתר מוקדים זעירים וראשוניים במיוחד של הגידול הסרטני. הבדיקה מתאפשרת בזכות תגלית רפואית לפיה בתאי סרטן הערמונית, ובתאים של גרורות סרטן הערמונית, יש רמה גבוהה יותר של חלבון ספציפי המכונה PSMA (Prostate Specific Membrane Antigen), לעומת רמתו בתאים רגילים. תכונה ייחודית זו, המאפיינת את כל סוגי סרטן הערמונית, מאפשרת את הגילוי המוקדם של התפתחות הסרטן בבדיקת ההדמיה.

מה הייחודיות של בדיקת PSMA CT-PET?

בדיקת PET-CT היא בדיקה מתקדמת המשלבת בין בדיקת ה-CT הרגילה, בה מבוצעים צילומי רנטגן רבים במקביל מזוויות שונות ומתקבלת הדמיה תלת ממדית של האזור, לבין בדיקת,PET המאופיינת בהזרקת חומר רדיואקטיבי לגוף ומיפוי של אופי ההתפזרות שלו בגוף. החומר הרדיואקטיבי שמוזרק הינו בעל תכונות ייחודיות המאפשרות לו להיקשר לתאים סרטניים. כאשר משלבים בין שתי השיטות ניתן לקבל הדמיה תלת ממדית, ברמת דיוק גבוהה, של אזורים בגוף, ולזהות בה את האזורים ה"צבועים" על ידי החומר הרדיואקטיבי. אזורים אלו מצביעים על הימצאותם של גידולים, מיקומם המדויק, גודלם וצורתם. החומר הרדיואקטיבי שנעשה בו שימוש בבדיקת PET PSMA CT הינו  ,Ga68אשר נקשר למולקולה (אנטיגן) המתחברת לאותו חלבון PSMA, ובכך מאפשר "לצבוע" את האזור שבו יש ביטוי יתר של החלבון. כלומר, בדיקת PET-CT לחולים עם סרטן הערמונית בשיטה זו מאפשרת לזהות את הגידול ומיקומו. בנוסף, מחקרים מצאו כי חלבון ה-PSMA נמצא בכמות גבוהה בכל סוגי סרטן הערמונית ובכל שלבי המחלה, כך שהבדיקה מסוגלת לזהות גם התחלה של גידול סרטני בערמונית. בדיקות הדמיה אחרות אינן מסוגלות לזהות את הגידול בשלב ראשוני זה. לכן מדובר בבשורה אמיתית בכל הנוגע לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית וסיכויי הטיפול בו. בדיקת PSMA CT-PET עשויה להציל חיים. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו עלולה לעכב את ההחלטות הקשורות בהמשך הטיפול בזמן שבמצב המטופל עלולה לחול הדרדרות. לכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של 72-24 שעות לרופא המאבחן להחליט על המשך הטיפול ותפחית את הלחצים הנפשיים המתלווים להמתנה אצל המטופל. מעל5,000מטופליםהשתמשו בשירות שלנו ומרוצים

כיצד מתבצעת בדיקת PSMA CT-PET?

הבדיקה מתבצעת בדיוק כמו כל בדיקת PET-CT, כאשר השוני הוא רק בסוג החומר הרדיואקטיבי שנעשה בו שימוש, שהוא החומר Ga68. לפני הבדיקה נדרש להיות בצום של 5-6 שעות. 45 דקות לפני הבדיקה עצמה מוזרק החומר הרדיואקטיבי לתוך הוריד ביד ולאחר מכן יש להמתין במנוחה בזמן שהחומר מתפשט בגוף. לאחר כ-45 דקות מתבצעת בדיקת ה-CT שכוללת שכיבה ללא תזוזה במשך מספר דקות בתוך מכשיר ה-CT, בזמן שהסורק נע סביב בצורה מעגלית ומצלם צילומי רנטגן בזוויות שונות. לאחר מספר דקות התוצאות מעובדות על ידי המחשב ומועברות לפענוח של רדיולוג.

האם יש צורך בהכנה מוקדמת לפני בדיקת PSMA CT-PET?

ההכנה העיקרית היא צום במשך 5-6 שעות לפני הבדיקה והזרקת החומר הרדיואקטיבי כ-45 דקות לפניה. בנוסף, כדאי להגיע בביגוד נוח שיקל על השכיבה ללא תזוזה בתוך מכשיר ה-CT. הסיטואציה הזו עלולה להיות מעט מלחיצה ולעורר אי נוחות. כדאי להיערך לכך ולנסות להירגע עד כמה שאפשר. במידה ורמת הסטרס גבוהה במיוחד, חשוב לעדכן את הצוות ולהיעזר בהמלצותיהם. כמו כן, לפני הכניסה למכשיר יש להסיר תכשיטים ופריטים ממתכת. הנחיות מדויקות יותר יינתנו על ידי הצוות הרפואי בטרם הבדיקה ובמהלכה. להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו 037724223 גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים? אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם. הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה, ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום. במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי, קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם. מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.
טומוגרפיה ממוחשבת (CT) של החזה והריאות 

האם בדיקת PSMA CT-PET מסוכנת?

הבדיקה אינה מסוכנת, אינה כואבת ואין לה תופעות לוואי. כמו כן, מיד לאחר הבדיקה ניתן לחזור לתפקוד רגיל. אמנם נעשה שימוש בחומר רדיואקטיבי לצורך הבדיקה, אך הוא אינו מזיק לנבדק. כן כדאי להכיר המלצה לגבי התרחקות מילדים קטנים ביום הבדיקה, במיוחד בשעות הראשונות שלאחריה, בגלל נוכחות החומר הרדיואקטיבי בגוף ובשל הרגישות הרבה יותר של ילדים להשפעות הקרינה. כדאי לדעת ששתיית מים מסייעת לסילוקו של החומר מהגוף ולכן מומלץ לשתות הרבה מים לאחר הבדיקה. בנוסף, כל בדיקת CT או  PET/CT כרוכה בחשיפה לכמות קרינה גבוהה בזמן קצר, אך כאשר מדובר בבדיקה חד פעמית לרוב אין חשש. חשיפה מצטברת בעקבות בדיקות חוזרות עלולה להיות מסוכנת ולכן הרופא מעריך את התועלת מול הנזק האפשרי לפני ביצוע הבדיקה. כמו כן, הקרינה בבדיקות CT עלולה להיות מסוכנת עבור התפתחות העובר של נשים בהריון ועבור נבדקים ילדים.

מי צריך בדיקת PSMA CT-PET ומתי?

הבדיקה רלוונטית בכל מצב של חשד לסרטן בערמונית או חשד לחזרתו של הגידול לאחר טיפול מוצלח. כמו כן, הבדיקה מסייעת לקבוע את מיקום הגידול, את צורתו, את גודלו ואת מידת התפשטותו בגוף. ממצאים אלו יכולים לסייע בקבלת החלטה לגבי סוג הטיפול, האם יש צורך בניתוח למשל, וגם לבדוק את יעילותו של הטיפול – האם ניתן לזהות עצירה בהתפשטות בתגובה לטיפול, לדוגמה. להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו 037724223

איפה ניתן לבצע בדיקת PET PSMA?

את הבדיקה מבצעים במגוון מחלקות דימות בבתי חולים, מרפאות או מכונים פרטיים. באמצעות מיטב מרכז מומחים ניתן לתאם תור מהיר תוך 72 שעות וקבלת תוצאות תוך זמן קצר. דרכנו ניתן לבצע את הבדיקה בבתי חולים שונים, ביניהם בית חולים אסותא, הדסה או שערי צדק.

פענוח בדיקת PET-CT PSMA

תוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי רופא רדיולוג והממצאים מועברים לרופא המטפל שהפנה לבדיקה. אצלנו במיטב מרכז מומחים ניתן לקבל את תוצאות הפענוח תוך 24 שעות בלבד.

לקביעת תור ולקבלת מידע נוסף צרו עימנו קשר וצוות המכון ישמח לעמוד לשירותכם

LOGO MEITAV
  • הברזל 11, כניסה A, ק. 6 קליניקה A 13
  • 03-772-4223
  • office@meitavexperts.co.il

מה באתר

Call Now Button