MRI MRCP

מהי בדיקת MRCP פרטי ללבלב ודרכי המרה?

צריכים תור דחוף לבדיקת

MRI פרטי של דרכי המרה והלבלב MRCP

אצלנו במיטב מרכז מומחים תוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעות מרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת
כאן לשירותך ומספקת לך במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך.

MRI Breast

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

MRCP (Magnetic Resonance Cholangio-Pancreography) היא בדיקת דרכי מרה ולבלב בשיטת דימות המכונה תהודה מגנטית ומוכרת בשמה הלועזי MRI. בבדיקה זו מתקבלת תמונה תלת ממדית של הלבלב ושל צינורות המרה, אלו הנמצאים בתוך הכבד ואלו הנמצאים מחוצה לו. ההדמיה מאפשרת לאבחן מחלות, חסימות, גידולים ושינויים מבניים באזור הלבלב ודרכי המרה, ללא צורך בהתערבות ניתוחית או בהחדרת צנתר. כמו כן, בבדיקה זו אין שימוש בקרינה מייננת, כמו בבדיקות דימות אחרות, וגם לא בחומר ניגוד, בו נעשה שימוש בחלק מבדיקות ה-MRI. הבדיקה אורכת כ- 20 דקות בלבד ואינה גורמת כלל לתופעות לוואי, כך שניתן לחזור לתפקוד מלא מיד לאחר מכן.

בדיקת ה- MRCP היא בדיקה אמינה ובעלת רמת דיוק גבוהה, אך בחלק מהמקרים ממצאי הבדיקה יצביעו על צורך בהפניה לבדיקות המשך נוספות.

כיצד מתבצעת בדיקת MRI לבלב ודרכי מרה (MRCP)?

בלבל ודרכי מרה מתבצעת, כמו כל בדיקות ה- MRI, באמצעות מכשיר ה- MRI הפועל בטכנולוגיית תהודה מגנטית. הבדיקה מתבצעת במקרה זה ללא הזרקה או שתייה של חומר ניגוד. במשך כ- 20 דקות הנבדק או הנבדקת שוכבים ללא תנועה בתוך מכשיר ה- MRI בזמן שהמכשיר מצלם תמונות בזוויות שונות והמחשב מעבד אותן לכדי תמונה תלת ממדית של אזור הלבלב ודרכי המרה. התמונה המתקבלת הינה בעלת רמת דיוק גבוהה ויכולה להשפיע באופן משמעותי על המשך הטיפול.

טכנולוגיית התהודה המגנטית מבוססת על שימוש בשדה מגנטי חזק המצוי בתוך מכשיר ה- MRI ושליחת גלי רדיו לאזור הנבדק. גלי הרדיו גורמים לתנועה של פרוטונים המצויים באופן טבעי בגוף, ותנועה זו מייצרת אנרגיה. הצילום בתוך המכשיר, בזמן הפעלת קרני הרדיו, מאפשר לקבל תצוגה ויזואלית של אנרגיית התנועה, ובכך להבחין בין רקמות שונות בהדמיה

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

האם בדיקת MRI לבלב ודרכי המרה (MRCP) מסוכנת?

לא, בדיקת דרכי מרה ולבלב באמצעות מכשיר ה- MRI אינה מסוכנת. ההפך הוא הנכון – בהיותה בדיקה לא פולשנית בעלת רמת מהימנות גבוהה, היא מפחיתה את הצורך בניתוחים ואת השימוש בצנתרים. כמו כן, הבדיקה אינה חושפת את הנבדקים לקרינה מייננת ולכן הינה בטוחה יותר מבדיקות דימות אחרות. זו הסיבה שהבדיקה בטוחה גם לצורך ביצוע מעקב על ידי בדיקות חוזרות. בנוסף, בבדיקה ספציפית זו לא נעשה שימוש בחומר ניגוד, כפי שקורה בחלק מבדיקות ה- MRI ולכן אין כל סכנה להתפתחותה של תגובה אלרגית או תופעות לוואי אחרות.

עם זאת, לעיתים נבדקים מדווחים על תחושת לחץ ואי נעימות כתוצאה מאופי הבדיקה, המצריך שכיבה ללא תזוזה בתוך המכשיר הסגור. נבדקים אשר סובלים מקלאוסטרופוביה או חווים לחץ מוגבר לקראת הבדיקה לעיתים מונחים על ידי הרופא ליטול תרופת הרגעה זמן קצר לפני ביצוע הסריקה. לכן, חשוב לשתף את הרופא על כל תחושה חריגה ובשום אופן לא ליטול כל תרופת הרגעה ללא הנחיות מדויקות מן הרופא.

כמו כן, חשוב ליידע את הרופא לגבי הימצאות של מתכות בגוף. משום שהבדיקה מבוססת על שימוש בתהודה מגנטית, הימצאותם של מתכות בגוף עלולה לשבש את התוצאות. לכן, במידה וישנם שתל, סטנט, קוצב לב, משאבת אינסולין, רסיסים מתכת וכו' – יש ליידע את הרופא, אשר יחליט האם ניתן במצב זה לקיים את הבדיקה או לא.

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים

מתי עושים בדיקת MRI לבלב ודרכי המרה (MRCP)?

הבדיקה רלוונטית במגוון מקרים בהם יש חשש רפואי כלשהו באזור הלבלב ודרכי המרה או במקרה של כאבי בטן ללא סיבה ניכרת לעין. המקרים הנפוצים לביצוע הבדיקה הינם:

  • ֹאבחון של גידולים באזור הלבלב ודרכי המרה, מיקומם, מידת התפשטותם ועוד.
  • אבחון של דלקות וזיהומים באזור הלבלב ודרכי המרה, כולל אבחון של פנקריאטיטיס (דלקת הלבלב).
  • אבחון של חסימות בלבלב או בדרכי המרה או של אבנים בדרכי המרה.
  • מעקב במקרים של הרחבה של צינורות הלבלב או של מחלה כרונית בדרכי המרה, אשר עלולה להתפתח לסרטן בדרכי המרה.
  • קבלת הדמיה לקראת התערבות ניתוחית.

איך מתכוננים לבדיקת MRI לבלב ודרכי המרה (MRCP)?

בדרך כלל יש צורך בצום לפני הבדיקה, אך את ההנחיות המדויקות לגבי משך הצום יינתנו על ידי מכון הדימות.

  •  כדאי להגיע בביגוד נוח לשכיבה בתוך מכשיר ה- MRI, אם כי בחלק מהמכונים הבדיקה מתבצעת בחלוק בית חולים.
  • יש להסיר כל מתכת חיצונית מהגוף ומהבגדים לפני ביצוע הבדיקה – תכשיטים, מפתחות, מטבעות ועוד.
  • יש ליידע את הרופא ואת צוות המכון לגבי הימצאותם של מתכות כלשהן בתוך הגוף, לגבי רמת סטרס קיצונית לקראת הבדיקה (במיוחד במצבים של קלאוסטרופוביה) ולגבי הריון או חשד להריון.
  • חשוב להגיע לבדיקה עם תעודה מזהה, הפניה, ממצאי בדיקות קודמות וכל מסמך רפואי רלוונטי אחר.
גם את זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים?
אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת,
תקבלי תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתך.
הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה,
ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.
במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות,
מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי,
קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים
הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע אליהם כבר בימים הקרובים.

MRI השד

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

ממצאי בדיקת MRI לבלב ודרכי המרה (MRCP)

בכל חשד לקיומם של גידול, דלקת או חסימה בלבלב או בדרכי המרה, ישנה חשיבות רבה לביצוע הבדיקה במהירות המרבית ולקבלת הממצאים באופן מיידי. ההשלכות לגבי המשך הטיפול, ועל ההחלטה לגבי התערבות ניתוחית, עלולות להיות קריטיות. לכן, בוחרים נבדקים רבים לבצע בדיקת MRCP פרטי. מיטב מומחים מאפשרת לקבוע תור מהיר באופן פרטי לבדיקת MRI של הלבלב ודרכי המרה וכן קבלת התוצאות תוך 24 שעות בלבד.

תוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי רדיולוגים ומועברות לרופא או לרופאה שהפנו לבדיקה. חשוב לדעת שבחלק מהמקרים הממצאים של בדיקת ה- MRCP אינם חד משמעיים ויש צורך בביצוע בדיקות נוספות, כמו בדיקת אנדוסקופיה באזור הלבלב ודרכי המרה. זאת בעיקר משום שבדיקת ה- MRCP אינה מאפשרת לקיחת דגימה של האזור.

Call Now Button