בדיקת MRI לב – חזה

מהי בדיקת MRI לב – חזה?

צריכים תור דחוף לMRI לב חזה?

אצלנו במיטב מרכז מומחיםתוכלו לקבל תור פרטי בטווח זמן של 24-72 שעותמרגע הזמנת התור.

מיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת
כאן לשירותכם ומספקת לכם במסגרת הטיפולהמהיר והמקצועי
קשת רחבה של בדיקות, פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלך ושל קרוביך.

Chest CT

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

הפנייה לבדיקת MRI לב חזה עלולה באופן טבעי להיות מלווה בלחצים נפשיים ובדאגות. ההמתנה ממושכת לבדיקה זו יכולה להוסיף למצוקת המטופל ולכן האפשרות לקבוע תור לבדיקה בטווח זמן של 72-24 שעות תפחית את מידת הלחץ ותסייע למטופל להתמודד ולרופא המאבחן להחליט על המשך הטיפול.

מעל
5,000
מטופלים
השתמשו בשירות שלנו ומרוצים
בדיקת MRI (Magnetic Resonance Imaging) היא בדיקה לא פולשנית המאפשרת לקבל תמונות איכותיות, בתלת ממד, של האיברים הפנימיים. הבדיקה נעשית על ידי סורק הפועל בשיטת תהודה מגנטית. כלומר, שימוש בשדה מגנטי רב עוצמה ובגלי רדיו הנשלחים לכיוון האיברים הנבדקים. כך מתקבלות תמונות ברורות של האיברים, הרקמות וכלי הדם, המאפשרות לזהות אבנורמליות, שינויים ברקמות, במפרקים או בעצמות ולאבחן מחלות. בדיקת MRI של הלב (cardiac MRI),הנקראת גם בדיקת MRI של בית החזה והריאות, היא בדיקה המבוצעת באמצעות מכשיר ה-MRI במטרה לקבל הדמיה של אזור בית החזה, הלב והאיברים הנוספים שבו, לרבות כלי הדם המצויים באזור זה. בחלק מהמקרים הבדיקה כוללת שימוש בהזרקת חומר ניגוד לווריד לפני הסריקה, במטרה לשפר את איכות התמונה ואת יכולת הסקת המסקנות הרפואיות ממנה. החומר, שנקרא גדוליניום (Gd), הוא חומר מתכתי בעל תכונות מגנטיות אשר אינו גורם לתגובה אלרגית או לתופעות לוואי אחרות.

באילו מקרים מבצעים בדיקת MRI חזה או לב?

בעבר שימשה טכנולוגיית ה-MRI בעיקר לצורך זיהוי מומים מולדים באזור הלב וכלי הדם הגדולים באזור החזה. כיום הטכנולוגיה הרבה יותר מפותחת ומאפשרת לאבחן מגוון גדול של מחלות ומצבים רפואיים: בלב, באבי העורקים, בעורק הריאה הראשי, בוושט, בקנה הנשימה, בצלעות, בעצם החזה ובשרירי החזה.

הבדיקה נעשית בין היתר במצבים אלו:

–          זיהוי גידולים, מיקומם, גודלם, צורתם ואופיים (ממאיר או שפיר) באזור החזה, בלב, בריאות וכו'

–          חשד לבעיה בתפקוד הלב

–          זיהוי דלקת או צלקת בשריר הלב

–          חשד למחלה של כלי הדם בחזה

–          חשד למחלה בצלעות, בעצם החזה או בחוליות

–          חלופה לביצוע בדיקת CT או צילום רנטגן עבור נשים בהריון

האם הבדיקה כואבת או מסוכנת?

לא, הבדיקה אינה כרוכה בכאב וגם אינה מסוכנת. היתרון העיקרי שלה על פני בדיקות דימות אחרות הוא שלא נעשה שימוש בקרינה מייננת אשר עלולה להיות מסרטנת לטווח הארוך. גם חומר הניגוד המוזרק לגוף אינו מביא לתגובה אלרגית, כפי שיכול לקרות למשל בשימוש בחומר ניגוד על בסיס יוד, אשר משמש בבדיקות דימות אחרות. הבדיקה בטוחה ומתאימה אפילו לנשים בהריון ולילדים. למרות זאת, לנשים מניקות מומלץ להימנע מהנקה במשך 24 השעות הראשונות שלאחר הבדיקה.
בנוסף, הבדיקה יחסית ארוכה (כ-30-45 דקות) וכרוכה בשכיבה ממושכת בתוך סורק ה-MRI. אנשים רבים חשים אי נוחות וסטרס כתוצאה מהשהייה הממושכת ללא תזוזה בתוך חלל סגור. לכן, הבדיקה עלולה להיות בעייתית עבור אנשים קלסטרופוביים, שאינם מסוגלים לשהות במקום סגור. במקרים כאלו חשוב להתייעץ עם הרופא, אשר יכול לאשר נטילת תרופת הרגעה לפני הבדיקה. חשוב לא לעשות זאת על דעת עצמכם אלא רק באישור הרופא ובהתאם להנחיותיו.
כמו כן, חשוב לעדכן את הרופא בטרם הבדיקה לגבי הימצאותם של שתלים בגוף, כמו קוצב לב, משאבת אינסולין, קליפס ניתוחי, סטנט מצנתור וכו' או הימצאותם של רסיסים מתכתיים בגוף. הרופא יבחן האם ניתן לבצע את הבדיקה על אף נוכחותם בגוף או לא

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

גם אתם זקוקים לתור דחוף, לבדיקה מצילת חיים?
אצלנו במיטב מרכז מומחים – איתך ברגע האמת, תקבלו תור פרטי בטווח זמן של 24 – 72 שעות מפנייתכם.

הבדיקות מתבצעות על ידי רופאים המומחים בבדיקות הדמיה,
ותוצאות הבדיקה והפענוח ניתנות במקום.

במידה ונדרש בירור נוסף או בדיקות נוספות, מיטב מרכז מומחים מספקת לכם במסגרת הטיפול המהיר והמקצועי,
קשת רחבה של בדיקות פענוחים, חוות דעת, ורופאים מומחים
בהתאמה לצורך הרפואי האישי שלכם.

מיטב מרכז מומחים עובדת אך ורק עם המכונים והרופאים המומחים
הטובים ביותר בישראל ונדאג שתגיע/י אליהם כבר בימים הקרובים.

טומוגרפיה ממוחשבת (CT) של החזה והריאות

מהם היתרונות של בדיקת MRI לב – חזה?

לבדיקת ה-MRI לב – חזה יתרונות רבים על פני בדיקות אחרות: – איכות גבוהה ורמת אמינות גבוהה – צילום מדויק ביותר של הרקמות הרכות וזיהוי ממצאים אשר מצויים מאחורי עצמות – בדיקה לא פולשנית שאינה כרוכה בכאב – בדיקה ללא שימוש בקרינה מייננת – בטוחה לביצוע בקרב נשים בהריון ובקרב ילדים – מאפשרת ביצוע בדיקות חוזרות לצורך מעקב ללא חשש – שימוש בחומר ניגוד שאינו גורם לאלרגיות ותופעות לוואי

MRI לב – הכנה

ההנחיות לקראת MRI – תהודה מגנטית של הלב – כוללות בעיקר יידוע מקדים של הרופא לגבי הימצאותם של מתכות בגוף, אפילו אם לא בטוחים שמדובר במתכת (קוצב לב, סטנט, משאבת אינסולין, קליפסים מניתוחים וכו'), ובוודאי אם ידעים על הימצאותם של רסיסי מתכת. כמו כן, יש ליידע את הרופא במידה ואתם סובלים מקלסטרופוביה או חוששים במיוחד לקראת השהייה בתוך הסורק של מכשיר ה-MRI. מעבר לכך, מומלץ להגיע לבדיקה בבגדים נוחים ונעימים (שלא "יציקו" במהלך הבדיקה) וכן להוריד משקפיים, שיניים תותבות, מכשירי שמיעה, אביזרי שיער, תכשיטים או אביזרי מתכת מהבגדים (למשל חזייה עם ברזלים). כמו כן, יש להימנע מאיפור, אשר עלול להכיל חלקיקי מתכת. בחלק מהבדיקות נדרש גם צום לפני הבדיקה – יש להיצמד להנחיות הספציפיות שתקבלו מהמכון שבו מתבצעת הבדיקה.

איפה עושים MRI לב או חזה?

את הבדיקה מבצעים במגוון מחלקות דימות בבתי חולים, מרפאות או מכונים פרטיים. באמצעות מיטב מרכז מומחים ניתן לתאם תור מהיר תוך 72 שעות וקבלת תוצאות תוך זמן קצר. ישנה חשיבות רבה לביצוע הבדיקה במועד הסמוך לקבלת הפניה, לצורך אבחון מהיר של הבעיה הרפואית וטיפול בה בהקדם. לכן, רבים בוחרים ב MRI לב פרטי ולא ממתינים לתורים הארוכים דרך קופת החולים. דרכנו ניתן לבצע את הבדיקה בבתי חולים שונים, ביניהם בית חולים אסותא, הדסה או שערי צדק.

להזמנת הבדיקה הרצויה השאירו פרטים או התקשרו
037724223

פענוח MRI לב או MRI חזה

הדמיות הבדיקה מתקבלות באיכות גבוהה ואף בתלת ממד. כמו כן, ניתן לקבל צילום נפרד של כל "פרוסה" של האיברים הנבדקים, בהתאם לסיבה הקלינית בגינה מבוצעת הבדיקה. מאפיין זה תורם למהימנותם של ממצאי הבדיקה. בנוסף, בבדיקת הלב ניתן גם להתאים את המידע המתקבל למחזור הלב ולשייך את הצילומים לעיתוי המדויק במהלך מחזור הלב (מכונה סיסטולה או דיאסטולה). מידע זה עלול להיות בעל משמעות רבה במהלך הפיענוח.
תוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי רופא רדיולוג והממצאים מועברים לרופא המטפל שהפנה לבדיקה. אצלנו במיטב מרכז מומחים ניתן לקבל את תוצאות הפענוח תוך 24 שעות בלבד.

Call Now Button